replika saat https://www.boatwatches.com replicas relojes https://www.copieswatches.com/ www.datewatches.com replica rolex rolex replica https://hublotreplica.is https://www.perfectrichardmille.com/ perfectwatches.is

Kiedy kobieta powinna udać się na pierwszą wizytę u ginekologa w ciąży?

Zajście w ciążę to niezwykle ważne wydarzenie dla przyszłych rodziców. Pierwsze symptomy, które mogą świadczyć o tym, iż kobieta wkrótce doczeka się potomka, to nudności i wymioty oraz wahania nastroju. W takim przypadku należy jak najszybciej wykonać test ciążowy.

Jeżeli test okazuje się pozytywny, wówczas pojawia się pytanie: kiedy należy udać się na pierwszą wizytę u ginekologa? Jak ona będzie wyglądała? Na te pytania postaramy się udzielić odpowiedzi w dzisiejszym artykule. Zapraszamy do lektury. 

Pierwsza wizyta u ginekologa w ciąży – najważniejsze informacje

Na pierwszą wizytę u ginekologa w ciąży najlepiej jest udać się zaraz po otrzymaniu pozytywnego wyniku testu ciążowego. Ginekolog w trakcie pierwszej wizyty założy kartę ciąży, wykona badanie cytologiczne, położnicze oraz ultrasonograficzne. Nieodłącznym elementem każdej pierwszej wizyty u ginekologa jest dokładny wywiad położniczy. Specjaliści z reguły kierują też przyszłe mamy na wykonanie dodatkowych badań, ponieważ chcą mieć pewność, że stan zdrowia przyszłych mam jest dobry.

W ramach wywiadu położniczego lekarz ginekolog będzie chciał przede wszystkim dowiedzieć się, czy kobieta wcześniej była w ciąży, ile porodów miało u niej miejsce oraz czy kiedykolwiek doszło u niej do poronienia. Są to niezwykle ważne informacje, dlatego nie wolno ich zataić. Udzielone odpowiedzi zdecydują o tym, jakiej opieki będzie wymagała przyszła mama. Jeżeli okaże się, że kobieta wcześniej kilkukrotnie poroniła, wówczas lekarz z pewnością zdecyduje o tym, aby ciąża była bardzo mocno nadzorowana.

Ponadto lekarz ginekolog zapyta kobietę o wszystkie jej choroby (aktualne oraz przebyte w przeszłości) oraz o zażywane leki. Lekarz będzie chciał również dowiedzieć się, kiedy miała u kobiety miejsce ostatnia miesiączka. Dzięki tej wiedzy możliwe będzie określenie prognozowanego terminu akcji porodowej.

W trakcie pierwszej wizyty u ginekologa w trakcie ciąży powinno być również wykonane badanie położnicze. Polega ono na tym, że mierzony jest wzrost, masa ciała pacjentki oraz ciśnienie tętnicze krwi. Lekarz w trakcie badania położniczego przeprowadza również klasyczne badanie ginekologiczne oraz pobierze materiał do dokładnego badania cytologicznego. Jeżeli zachodzi taka konieczność, można również przeprowadzić badanie USG (ultrasonograficzne, dopochwowe).

Jak wygląda badanie ginekologiczne u kobiet w ciąży?

Podczas pierwszej oraz każdej kolejnej wizyty u ginekologa w trakcie ciąży lekarz będzie sprawdzał, jaka jest kondycja narządów rodnych, przeprowadzi wziernikowanie oraz badanie palpacyjne i badanie piersi. Jest to niezbędne, ponieważ lekarz musi mieć pewność, iż ciało kobiety prawidłowo rozwija się do przyszłej akcji porodowej.

Dzięki nieustannej analizie poszczególnych elementów kobiecego ciała lekarz może stwierdzić, czy kobieta nie jest zagrożona np. przedwczesnym porodem bądź czy nie dochodzi do zbyt szybkiego skracania się szyjki macicy. Badania ginekologiczne w żaden sposób nie są zagrożeniem dla dziecka oraz dla przyszłej mamy. Z reguły są też w pełni bezbolesne.

Kiedy należy udać się na wizytę u ginekologa w ciąży?

Kobiety wybierają się do ginekologów zazwyczaj pomiędzy szóstym a ósmym tygodniem ciąży. Jest to spowodowane zanikiem krwawienia miesięcznego. Specjaliści podkreślają, że im szybciej kobiety udadzą się do ginekologa, tym lepiej. Pierwsza wizyta u ginekologa powinna nastąpić najlepiej przed dziesiątym tygodniem ciąży. Wizyty powinny się odbywać później regularnie w trybie comiesięcznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *