replika saat https://www.boatwatches.com replicas relojes https://www.copieswatches.com/ www.datewatches.com replica rolex rolex replica https://hublotreplica.is https://www.perfectrichardmille.com/ perfectwatches.is

Prezerwatywy dostępne na rynku – różnice i podobieństwa

Prezerwatywa, czyli popularny i skuteczny środek antykoncepcji

Prezerwatywa jest najpopularniejszym środkiem antykoncepcyjnym stosowanym przez mężczyzn na całym świecie. W Polsce wiele par korzysta z mechanicznej bariery, która nie pozwala plemnikom na przenikanie do pochwy. Panowie nie do końca lubią tę metodę, chociaż nowoczesne prezerwatywy są wyjątkowo cienkie i komfortowe. Tak naprawdę na rynku mamy wiele typów prezerwatyw w różnych rozmiarach i kształtach, więc można łatwo dobrać najlepsze dla siebie.

Czym są prezerwatywy?

Prezerwatywy to środki antykoncepcyjne przeznaczone dla mężczyzn, których zadaniem jest niedopuszczenie do zapłodnienia. Prezerwatywa ma formę lateksowej osłonki na penisa, w której wnętrzu dochodzi do wytrysku. Skuteczność tej metody antykoncepcji oceniana jest na 85-98% w zależności od sposobu użytkowania. Prezerwatywa ma ogromną przewagę nad innymi metodami antykoncepcji – jej stosowanie znacznie zmniejsza ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową, bez względu na rodzaj odbywanego stosunku. Ich stosowanie nie wiąże się ze skutkami ubocznymi – jedynym może być uczulenie na lateks, ale przecież wiele prezerwatyw jest całkowicie pozbawionych lateksu właśnie z myślą o alergikach.

Jakie są rodzaje prezerwatyw na rynku?

  • Na rynku najpowszechniejsze są prezerwatywy klasyczne, produkowane w standardowych rozmiarach 52-56 mm. Są wykonane z lateksu, którego wierzchnia i wewnętrzna warstwa pokryta zostaje lubrykantem. Są niezastąpione podczas stosunków waginalnych oraz analnych, a ich ogromnym plusem jest dostępność – klasyczne prezerwatywy można kupić w supermarkecie, w aptece, na stacjach paliw.
  • Dla par szukających dodatkowych wrażeń dedykowane są prezerwatywy prążkowane lub z wypustkami. Są w pełni bezpieczne podczas zbliżeń, a dodatkowo zwiększają doznania obojga partnerów. W sex shopach można kupić prezerwatywy z wyjątkowo dużymi wypustkami, które jednak nadają się bardziej do urozmaicenia zbliżeń niż do ochrony przed niechcianą ciążą czy chorobami wenerycznymi.
  • Mężczyźni oraz kobiety uczulone na lateks muszą wybierać prezerwatywy bez lateksu. Są one wytwarzane z poliizoprenu, poliuretanu lub syntetycznej żywicy AT-10. Prezerwatywy są wyjątkowo cienkie, jednak spełniają swoją funkcję tak samo dobrze, jak wersja klasyczna.
  • Prezerwatywy zapachowe i smakowe mogą być wykorzystywane podczas stosunków, stanowiąc miłe urozmaicenie zbliżeń. Głównie wykorzystuje się je jednak podczas stosunku oralnego – owocowy czy czekoladowy smak zachęca do frywolnej zabawy.
  • Panowie, którzy borykają się z problemem przedwczesnego wytrysku powinni wybierać prezerwatywy przedłużające stosunek. Są one wykonane z lateksu i nie różnią się wyglądem od wersji klasycznej. Ich wnętrze zawiera dodatek środka o lekkim działaniu znieczulającym, przez co możliwe jest odbycie dłuższego stosunku, zanim dojdzie do wytrysku.
  • Mężczyźni, których natura obdarzyła hojniej niż innych, powinni wybierać prezerwatywy w rozmiarze L lub XL. Szczegółowe dane dotyczące rozmiaru powinny znajdować się na opakowaniu kondomów.

Gdzie kupować prezerwatywy?

Kupno prezerwatyw nie sprawia w Polsce problemu, chociaż na półkach sklepowych czy na stacjach benzynowych można dostać wersję klasyczną, prążkowaną czy smakową. O bardziej „wyszukane” modele najlepiej jest pytać w sex shopach lub w aptekach. Dobrze jest kupować prezerwatywy przez internet, o ile tylko pochodzą ze sprawdzonego źródła. W sklepach internetowych wybór jest znacznie większy, można znaleźć prezerwatywy urozmaicające życie seksualne oraz modele w dużych rozmiarach czy pozbawione lateksu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *